Re: Rada/pomoc/žádost

Datum: 30.06.2017 | Vložil: Ivuše

Ahojky, byla jsem se tam mrknout a máš ho moc pěkný. ;-) Jsem ráda, že se ti Hwarang tak líbil a také jsem ráda, že se ti líbí i můj výběr! :-) :-D Spokojených sledovatelů není nikdy dost! :-D
DQ přehání! :-D :-D Ale píše mi to tak často, až mám někdy pocit, že vím opravdu všechno. :-D :-D Ale pěkně se to poslouchá, to nepopírám. :-D :-D
Myslím si, že by nebylo špatné, zmínit se o tom, že Hwarangu předcházela Wonhwa - což je velmi zajímavé i z toho hlediska, že v Sille byly v tomhle období prosazeny velmi i ženy (měly dokonce poprvé v historii tři královny regentky), což do té doby nebylo zvykem - byly to právě dvě ženy, které stály v čele Wonhwy a měly pod sebou i muže (pokud bys to tam chtěla zmínit, poslala bych ti na mail víc informací ;-) )
Dalším zajímavým faktem je to, že z Hwarangu vychází bojové umění Hwarangdo - jehož některé techniky jsou používány jako základ u bojových jednotek určených především pro plnění speciálních úkolů. Toto bojové umění bylo využíváno jen v chrámech, ale v 50. letech ho dva korejští bratři "vyvezli" do USA a tím došlo k znovuobjevení a popularizaci tohoto bojového umění.
Nebudu se tady moc rozepisovat, napiš mi, jestli bys chtěla k něčemu z toho více informací a já bych ti poslala obsáhlejší info na mail. ;-) :-)

Přidat nový příspěvek