안녕! Ahoj!

 

    Moji drazí diváci, děkuji vám za společně strávené roky s mými překlady, vážím si každého vašeho komentáře, každého vašeho díku a každého povzbuzení. 26. 4. jsme spolu strávili již 9 let při společném sledování seriálů. Kdybyste mě chtěli pozvat na kávu, či jinou dobrotu, tak máte tu možnost zde:

                                                      

    

    Vítejte na mých stránkách, které slouží hlavně vám, divákům a milovníkům korejských seriálů. :-) Za svou překladatelskou kariéru jsem přeložila již pěknou řádku seriálů a ani jednoho nelituji. Korejské kinematografii jsem propadla již před několika lety, kdy mi je doporučila kamarádka a společně jsme jich také pěknou řádku shlédly. Následně už mi nestačilo jen sledávní, ale rozhodla jsem se i pro překlad, který mi přinesl mnoho šťastných chvil, a to hlavně tehdy, kdy se mi dostane díků od vás, kteří seriály s mým překladem sledujete.

 

    Kromě překladů miluji i korejskou hudbu jako takovou, nejen dnes již velmi známý K-pop, ale celkově hudební kulturu celkově, která již dlouhou dobu patří mezi mou každodenní činnost, tedy jejich poslech.

 

    Díky Koreji jsem se také vrátila ke svým uměleckým vlohům, které si můžete prohlédnout v sekci "KRESBY". :-) Koreji tedy vděčím za mnohé. :-) 

 

Analýzy klipů

BTS - analýza Euphoria: Theme of LOVE YOURSELF 起 Wonder

    BigHit 5. 4. 2018 zveřejnil úvodní klip k chystanému albu BTS s názvem "Euphoria : Theme of LOVE YOURSELF 起 Wonder", tehdy jsem u toho musela být i já. Pokud jste si četli článek ke Spring Day, tak jste museli zjistit, že BTS mají texty a klipy s jistým poselstvím a není tomu...

BTS - analýza klipu a písně Spring Day

  Zamýšlíte se někdy nad videoklipy a nad texty písní? Já hodně často, a když na něco nemůžu přijít, tak si to ráda i pozjišťuju! Existují klipy, u kterých prostě nedokážu najít význam, i kdybych se rozkrájela! :-D Pak jsou i takové, kde je vám to jasné hned, ale já mám nejraději takové ty,...

Články o hudbě

Slavné korejské skupiny 90. let - II. část

Slavné korejské skupiny 90. let - II. část (1996 - 1997)      Takže v předešlém článku jsem vás seznámila se skupinami, které debutovaly v letech 1992 - 1995 a v tomto článku vás seznámím se skupinami, které vznikly v dalších dvou letech. A ano, konečně! Nyní se konečně...

Slavné korejské skupiny 90. let - I. část

Slavné korejské skupiny 90. let - I. část (1992 - 1995)       S mamkou jsme teď začaly sledovat seriál Reply 1997, a vzhledem k tomu, že se tento seriál zabývá (mimo jiné) první skupinou, která v Koreji rozpoutala boom "šílených" fanynek, tak jsem se rozhodla, že je na čase,...

Comebacky, hudební klipy, alba a další...

MAMAMOO - Comeback 2018

    To, že MAMAMOO je moje skupina číslo jedna, co se dívčích týče, jsem snad už někde psala, :-) ale to, co mi holky udělaly teď s jejich novinkou Stary Night, mi silně zatřáslo mojí sexuální orientací! :-D :-D :-D To, že při pohledu na Hwasu se mi to stává dost často, jsem si už zvykla,...

Ostatní články

Opustila nás zářivá hvězda k-popu

    Dne 18. 12. 2017, kolem šesté hodiny odpolední (desáté ranní našeho času), vyhasla zářivá hvězda korejského k-popu. Hlavní zpěvák skupiny SHINee, Jonghyun, si sáhl na život a  bohužel se mu to podařilo.        Policie vyrazila do jeho...

COMEBACKY

    Všimli jste si, že podzim je velmi úrodný na comebacky?! A to nejen tak ledajakými! :-D Znáte skupiny EXID? SEVENTEEN, SUPER JUNIOR, BLOCK B, ASTRO, HIGHLIGHT nebo takové MONSTA X? Doufám, že ano! Protože pak jste nadšení asi tak jako já, když nám, obzvlášť teď během uplynulých...

BTS - album Love Yourself

    Tak jak jistě většina víte, minulý rok vzniklo celosvětové šílenství ohledně BTS. :-D Spustilo to jejich album Wings, díky kterému také nyní, v roce 2017, vyhráli cenu Billbord Music Awards - Top Social Artist.      Přiznávám se, že i u mě spustilo tohle...

Seventeen - Don't Wanna Cry

    Takže moji drazí přátelé, vrátila jsem se z dovolené a už tady na mě čekala nová píseň i videoklip od parádní chlapecké skupiny, kterou taky žeru! :-D Říkám si, že bych vám možná měla dát spíše seznam těch, které nežeru, protože ten by byl rozhodněkratší. :-D :-D Před dovolenou...

BTS - nové videoklipy 2017

    Nedá mi to, musím to sdílet! :-D Dneska vyšlo nové MV skupiny BTS a názvem "Not Today", čekala jsem na něj a když to dneska konečně vyskočilo na youtube, tak jsem jako správná fanynka euforicky zapištěla a klikla na video. Všechno jsem pustila z rukou a šlo se na to. Audio vyšlo...

Pivoňkový pavilon - čínská opera

Pivoňkový pavilon – čínská opera                      Říkala jsem si, že se s vámi podělím o kulturní zážitek, který jsem prožila v říjnu roku 2016. Jednoho dne mi zavolala kamarádka, že...

Jen pro pobavení...

Jen tak pro pobavení...       O jednom víkendu mi můj drahý bratr dokázal, že jsem opravdu zatvrzelým fanouškem. Právě nám s mamkou bězel na notebooku úžasný seriál W, když přijel na návštěvu můj mladší bratr. Pohlédl na obrazovku, kde se právě nacházel úžasně...

Soulské metro propaguje ČR!!

Pokud byste někdy, v nejbližší době, náhodou jeli korejským metrem, :-D tak se nedivte, můžete tam v nich narazit na velmi povědomé fotografie. Jedná se o podporu turismu v České republice. Korejci stále v hojnějším počtu navštěvují Českou republiku a to nejen Prahu, ale i Olomouc! Co je pro ně...

Hvězdy a armáda 2016

HVĚZDY A ARMÁDA     Říkala jsem si, že nebude špatné, když vás informuju o hvězdách, které by měly letos nastoupit povinnou vojenskou službu. Článek vyšel v angličtině už 13. ledna, ale až dnes mě napadlo informovat české fanoušky. :-) Proč? Protože letos je to úplná krize!!...