Hudební koutek, aneb vše, co nás zajímá ohledně korejské hudby! 

 

Ne jen, že si zde můžete přečíst moje články a myšlenky, ale můžete se zde podělit o to, co právě posloucháte, na čem letíte a co musí znát i ostatní! :-) Když hodíte odkaz, tak sem přidám i video z youtube, aby si to ostatní mohli pustit přímo tady. :-)

Protože diskuze na téma "hudba" pro mě není nikdy dost!

A protože na tohle téma se velmi ráda vzdělávám! :-)

Hudební seriál - články

Úvod

        Na téma "korejská hudba" bych vám dokázala napsat i pořádně dlouhou slohovku… a víte co? Já vám ji prostě psát budu! :-D Bude to takový hudební seriál, ve kterém budu přidávat věci, které jsem během svého zájmu nasbírala a představím vám ty, kteří se stali mými...

Rap

        Rap nikdy nepatřil k mým oblíbeným stylům, přišel mi prostě… hodně tvrdý. :-D No, ono se u nás taky moc nedá z čeho vybírat, že? :-D Ale pak jsem začala poslouchat K-pop a rap se začal plíživě vtírat do mého podvědomí. :-D Nejdříve jsem si ho oblíbila...

Hudební koutek

EXO OST

Datum: 31.07.2017 | Vložil: Radka

Zdravím všechny příznivce, běžně poslouchám rock, metal, hardcore aj. rasoviny ... ale jsem televizní maniak a tak při sledování seriálů se mi "chtě-nechtě" korejská hudba dostává pod kůži. Pár příkladů jen EXO:
- D.O. "Crying out" z filmu "Cart"
https://www.youtube.com/watch?v=Kas7FHW8cCg
- CHANYEOL, PUNCH "Stay With Me" ze seriálu "Goblin" https://www.youtube.com/watch?v=pcKR0LPwoYs
- BAEKHYUN "Beautiful" ze seriálu "EXO NEXT DOOR"
https://www.youtube.com/watch?v=qMWXVc3WAYs
- CHEN "Best Luck" ze seriálu "It`s Okay, It`s Love"
a na závěr něco kouzelného s KAIEM https://www.youtube.com/watch?v=47lAk960-WM

Re: EXO OST

Datum: 10.08.2017 | Vložil: Ivuše

Taky tě zdravím, píšu ti, abych ti dala vědět, že jsem si tvého komentáře všimla a tvoje odkazy sem brzy přihodím... jen tady mám rozdělaný článek o rapu a kdybych přidala videa, tak se mi zveřejní i ten nedopsaný článek, :-D takže to sem pak hodím naráz. :-) Jo jo, D.O., Chen i Baekhyun mají nádherné hlasy. Chanyeol s Punch byla písnička, do které jsem se zamilovala ještě než jsem viděla Goblina. :-D Obzvlášť Chanyeolova část ke konci... myslím, že někde kolem 2:20 se mi hrozně líbí. :-)
Píšeš, že posloucháš i rock... k tomu mám rozhodně taky mnohá doporučení. ;-) Teď tak narychlo mě napadá poslední album skupiny FT Island - Where's the true (obzvlášť se mi líbí písničky Take Me Now a Pray). Mezi legendy korejských rockových skupin spadají třeba Boohwal a YB (od nich miluju Flying Butterfly a Cigarette girl). Dále zbožňuju skupinu Guckkasten (mají úžasného zpěváka! Ha Hyun Wooa, vlevo dole mám odkaz na článek v sekci "Co je zde nového", tam jsou nějaké ukázky, velmi dobré jsou písničky Pulse a Transformation), pak jedna skupina s ženou v čele Cherry Filter.
Ze sólových rockerů mě napadá Jung Joon Young, Kim Kyung Ho, Park Wan Kyu a pak představitel rockových balad Yim Jae Bum (od něj je nejznámější písnička Confession)... tak třeba tě něco zaujme. :-D :-D

Re: Re: EXO OST

Datum: 13.08.2017 | Vložil: Radka

Děkuji za tipy ... FT Island, Boohwal a Jung Joon Younga už ve sbírce mám a ostatní jdu hned hledat.

Re: Re: Re: EXO OST

Datum: 13.08.2017 | Vložil: Ivuše

Určitě se ozvi, jestli tě někdo chytl! :-D Obzvlášť by mě zajímal tvůj názor na Ha Hyun Wooa samotného i na tu jeho skupinu... a taky na YB. :-)

Re: Re: Re: Re: EXO OST

Datum: 19.08.2017 | Vložil: Radka

YB ok, ale Ha Hyun Woo ... nemá chybu!!! Hudba chytlavá s nepředvídatelnými zvraty. To co dokáže s hlasivkami je naprosto neskutečný?! A k tomu všemu je vážně roztomilej.

Re: Re: Re: Re: Re: EXO OST

Datum: 07.09.2017 | Vložil: Ivuše

Já to věděla! Věděla jsem, že Ha Hyun Woo bude trefa do černého! :-D To mi připomíná, že jsem si ho teď dlouho nepouštěla, měla bych to napravit. :D

Přidat nový příspěvek